Sport

Tuka pobjedio na 800 m, Redžić trijumfovao s ličnim rekordom u skoku u vis

0

Luksemburžanin Bob Bertemes s dužinom novog nacionalnog rekorda 21.29 metara pobjedio je u bacanju kugle, najatraktivnijoj disciplini na 10. međunarodnom atletskom mitingu „Zenica 2019“, na kojem je drugi bio prošlogodišnji pobjednik, Hrvat Filip Mihaljević s 21.03 metra.

Najbolji bh. reprezentativac bio je Mesud Pezer, koji je s dužinom rekorda ove sezone- 20.81 metar, zauzeo treće mjesto. Peto mjesto osvojio je Sarajlija Kemal Mešić s 20.09, a sedmi je bio Hamza Alić s 19.68, a deveti Aleksandar Novaković s 18.14 metara.

Srbijanka Ivana Španović, koja je bila najzvučnije ime zeničkog mitinga, očekivano je u skoku u dalj pobijedila s dužinom 6.57 metara, druga je bila Milena Mitkova iz Bugarske s 6.10, a treća Sara Lukić iz Srbije s 6.06 metara.

U trci na 800 metara očekivano je pobijedio Amel Tuka s 1:46,23. Mladi Maid Redžić pobijedio je u skoku u vis s novim ličnim rekordom 2.20 metara te ispunio normu za Evropsko prvenstvo za mlađe seniore u Švedskoj, a normu je u disku za žene ispunila Mediha Salkić, koja je s 49.32 metra bila šesta.

Poredak i rezultati po disciplinama: ŽENE: KLADIVO: 1. Anamari Kožul (HRV) 65.90, 2. Tugce Sahutoglu (TUR) 65.09, 3. Aleksandra Ivanović (SRB) 55.78 m; 100 m pr.: 1. Ivana Lončarek (HRV), 2. Adely San Oliveira (BRA) 13.69, 3. Ayaz Ewal (TUR) 13.79; DALJ: 1. Ivana Španović (SRB) 6.57 m, 2. Milena Mitkova (BUG) 6.10 m, 3. Sara Lukić (SRB); 400 m: 1. Petra Cokarić (HRV) 57.61; Dajana Petković (SRB) 58.59; 1.500 m: 1. Tarchun Haifa (TUN) 4:22,92, 2. Teodora Simović (SRB) 4:32,37, 3. Saima Murić (SRB) 4:42,79; DISK: 1. Dragana Tomašević (SRB) 59.66 m, 2. Marija Tolj (HRV) 58.54, 3. Sammer Taylor Pierson (SAD) 53.27 m; 100 m: 1. Anja Lukić (SRB) 11.95, 2. Zorana Bajraktarević (SRB) 11.97 i 3. Ivana Ilić (SRB) 12.08.

LIFE:  Kvalifikacije za EURO 2020 u rukometu: Selekcije iz regiona predvode poredak trećeplasiranih

MUŠKARCI: 100 m: 1. Miloš Grujić (SRB) 10.87, 2. Nemanja Bulajić (SRB) 10.87, 3. Filip Ištvanović (SRB) 10.98; 3.000 m: 1. Elzad Bibić (SRB) 7:59,78, 2. Kevin Kibet (SAD) 8:01,3, 3. Aslan Ayetullah (TUR) 8:12,71; 800 m: 1. Amel Tuka (BiH) 1:46,31, 2. Yevhen Hutsol (UKR) 1:47,51, 3. Qerama Eraldo (ALB) 1:48,64; DALJ: 1. Strahinja Jovančević (SRB) 7.76 m, 2. Marko Čeko (HRV) 7.52 m, 3. Muamer Demir (TUR) 7.35 m; KUGLA: 1. Bob Bertemes (LUK) 21.29 m, 2. Filip Mihaljević (HRV) 21.03 m, 3. Mesud Pezer (BiH) 20.81 m; KOPLJE: 1. Vedran Samac (SRB) 80.04 m, 2. Dejan Mileusnić (BiH) 79.18 m, 3. George Zaharia Catalin (ROU) 74.16 m; DISK: 1. Alin Firfirica (ROU) 64,25 m, 2. Danijel Furtula (MNE) 61,9 m, 3. Martin Marković (HRV) 59,86 m; VIS: 1. Maid Redžić (BiH) 2.20 m, 2. Filip Mrčić (HRV) 2.10 m, 3. Jasmin Halili (SRB) 2.10 m.

Facebook komentari

Zemaljski muzej BiH uskoro otvara vrata Odjela za prahistoriju (VIDEO)

Prethodni članak

Novi trener Zrinjskog – Ko je Hari Vukas?

Sljedeći članak

Možda će vam se svidjeti

Komentari

Odgovori

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Još u rubrici Sport