U znaku broja tri: Džeko pogodio nakon 3 mjeseca u 3. i 33. minuti, a rezultat na kraju bio 3:3

Edin Džeko danas je u Bergamu u okviru 21. kola italijanske Serije A postigao dva pogotka za Romu protiv Atalante, a na kraju je bilo 3:3 (i prvi meč u Rimu okončan rezultatom 3:3).

Piše: Edin Isanović

Ovo su Džeki bili prvi golovi za Romu u Seriji A nakon 6. oktobra prošle godine kada je zatresao mrežu Empolija. Bh. reprezentativac je posljednji pogodak do danas postigao 23. oktobra protiv CSKA u Ligi prvaka.

Kapiten Zmajeva je tako nakon 3 mjeseca postizao pogotke u 3. i 33. minuti. Sve je danas bilo u znaku broja 3.

Bez dvojbe, ovo je najava dobre forme golgetera iz Sarajeva koji je danas nosio i kapitensku traku Vučice. Dakako, velika je čast biti vođa rimske vojske, a Edin je izabran da bude – lider.

Jasno je kako se Džeko potpuno oporavio od povrede i da će biti važna karika u lancu trenera Eusebija Di Francesca. To se posebno odnosi na utakmice Lige prvaka i dvomeč protiv Porta.

U klubu vjeruju da će bh. nogometaš do tada još više podići formu. Također, napadač rimskog kluba u svakoj utakmici igra je do krajnjih granica svojih mogućnosti. Pored golgeterskog instinkta  vidljivo je da probija, razvlači protivničke linije, asistira i poentira.

U glavni italijanski grad Džeko je došao 2015.godine i dobio je dres s brojem 9 uz riječi čelnika kluba – ”svi velikani Rome su noslili taj dres”. Brzo je opravdao povjerenje.