UEFA Evropa liga: Sevilla i Benfica ostvarili pobjede

Večeras su odigrani prvi polufinalni susreti UEFA Evropa lige. Prvi susret “španski derbi” između Seville i Valencie, odigran na stadionu Ramon Sanchez Pizjua, okončan je rezultatom 2:0 u korist domaćih. Golove za Sevillu postigli su Kamerunac Stephane M’bia Etoundi u 33. minuti te tri minuta kasnije Kolumbijac Carlos Arturo Bacca Ahumada.

U drugom susretu portugalska Benfica na stadionu Estadio da Luz ugostila je italijanski Juventus. Argentinac Ezequiel Marcelo Garay pogotkom u 3. minuti doveo je svoj klub u vodstvo te je Benfica prvo poluvrijeme završila s golom prednosti. U drugo poluvremenu, Argentinac Carlos Tevez izjednačio je na 1:1, dok je Rodrigo Lima, golom u 84. minuti utakmice postavi konačan rezultat utakmice 2:1. Uzvratni polufinalni susreti na programu su 01. maja.