UEFA Liga prvaka: PSG ubjedljivo slavio protiv Basaksehira

Fudbaleri Paris Saint Germaina (PSG) u nastavku sinoć prekinite utakmice šestog kola grupne faze UEFA Lige prvaka savladali su Basaksehir, rezultatom 5:1 i plasirali se u osminu finala, javlja Anadolu Agency (AA).

Neymar je u 21. minutu doveo PSG u vodstvo. Isti igrač u 38. minutu povećao je prednost domaćih. U listu strijelaca u 42. minuti upisao se i Kylian Mbappe. Četvrti gol za PSG u večerašnjem susretu postigao je opet Neymar.

Prije početka nastavka meča PSG – Basaksehir fudbaleri oba tima su kleknuli i uz zvaničnu melodiju Lige prvaka iskazali protest protiv rasizma. ( Julien Mattia – Anadolu Agency )

Mehmet Topal je u 57. minutu smanjio razliku, ali je Mbappe novi pogodak postigao u 62. Minutu za konačnih 5:1.

Poredak u grupi ”H“: PSG 12 bodova, RB Leipzig 12, Manchester United 9, Basaksehir 3.

Igrači i sudije su uoči večerašnjeg nastavka susreta kleknuli na koljena uz poruku ”Ne rasizmu“.

Podsjećamo, utakmica je prekinuta sinoć nakon što je turski klub napustio teren optuživši četvrtog sudiju Sebastiana Coltescua za rasističko vrijeđanje pomoćnog trenera Pierrea Weboa. Iz turskog kluba su poručili kako neće nastaviti igru ukoliko četvrti trener ne bude promijenjen.

Kasno u utorak oglasila se i UEFA navodeći da će utakmica biti nastavljena u srijedu navečer s početkom u 18.55 sati te da će sudije biti promijenjene.

Lana Pudar i Nemanja Bilbija najbolji sportisti Mostara

Plivačica Lana Pudar i nogometaš Nemanja Bilbija proglašeni su...

Goran Ivanišević nije više trener Novaku Đokoviću

Skoro petogodišnja saradnja Novaka Đokovića i Gorana Ivaniševića završena...

Poljska nakon penala savladala Vels i postala posljednji učesnik Eura 2024

Nakon što su Gruzijci boljim izvođenjem penala savladali Grke...

Sjajan nastup plivačkih reprezentativaca BiH u Beogradu

U organizaciji Plivačkog savezu Srbije na bazenu "Milan gale...

Historijska vožnja Elvedine Muzaferije: Prva skijašica na završnom finalu spusta u Svjetskom kupu

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija okončala je fenomenalnu sezonu...