Usain Bolt: Moji rekordi će trajati dvije decenije

Višestruki olimpijski pobjednik i svjetski prvak u atletici Jamajčanin Usain Bolt izjavio je kako vjeruje da će njegovi svjetski rekordi u trkama na 100 i 200 metara ostati na snazi “najmanje 15, 20 godina”.

Jedini sprinter koji je u trkama na 100 i 200 metara osvojio tri uzastopne olimpijske zlatne medalje, završio je karijeru prošlog mjeseca, nakon Svjetskog prvenstva u Londonu. Bolt drži svjetski rekord od 9,58 sekundi na 100 metara, dok rekord na 200 metara drži rezultatom od 19,19 sekundi.

“Mislim da će rekordi trajati neko vrijeme. Mislim da je naša era sa Yohanom Blakeom, Justinom Gatlinom, Asafom Powellom i ostalim momcima bila najbolja era atletičara. Da je rekord trebalo da bude oboren bio bi oboren u ovoj eri, pa mislim da će ti rezultati ostati na snazi najmanje 15, 20 godina”, rekao je Bolt.

Jamajčanski sprinter je tokom karijere osvojio 22 medalje, 14 na svjetskim prvenstvima (11 zlata, dva srebra, jednu bronzu) i osam olimpijskih (sva zlata).