Usain Bolt najbrži u Ostravi

Jamajčanin Usain Bolt trijumfovao je u utrci na 100 metara na mitingu “Zlatna sprinterica” u Ostravi, postigavši rezultat od 9,91 sekundu.

“Postignuto vrijeme nije loše, ali sam očekivao da će biti bolje. Vjerovao sam da ću biti brži”, rekao je Bolt, koji će sljedeći nastup imati 9. juna u Oslu, na mitingu Dijamantske lige.

Svjetski rekorder i svjetski i olimpijski prvak istrčao je tek drugu utrku ove sezone, nakon što je prošle sedmice pobijedio u Rimu ispred sunarodnjaka i velikog rivala Asafe Powella istim rezultatom (9,91).

Drugo mjesto u Ostravi zauzeo je Boltov sunarodnjak Steve Mullings, a treće Daniel Bailey.

U ženskoj trci na 100 metara u Ostravi pobijedila je olimpijska šampionka, Jamajčanka Veronica Cempbell-Brown. Njen rezultat od 10,76 sekundi najbolje je vrijeme ove sezone u svijetu.