[video] Kako su Zmajevi razbili Grke prije sedam godina u Zenici

Bio je 22. mart 2013. godine kada je u Zenici gostovala reprezentacija Grčke. Utakmica se igrala u okviru kvalifikacija za odlazak na Mundijal u Brazil 2014. godine. Izabranici tadašnjeg selektora Safeta Sušića odigrali su jednu od najboljih dvoboja posljednjeg desetljeća i slavili su pobjedu od 3:1.

Za vodstvo Zmajeva pogodio je prvo Edin Džeko u 29. minuti, a na 2:0 je povećao Vedad Ibišević u 36. minuti.

U nastavku je Džeko u 54. minuti pogodio za 3:0, a poraz je ublažio Gekas u 90. minuti kada je matirao Begovića za konačnih 3:1.

Ovaj trijumf trasirao je put Zmajeva prema Brazlu, a na kraju je naš nacionalni tim bio prvi u grupi, imao je 27 od mogućih 30 bodova, dva više od ”Helena”.

I danas se pamti pobjeda Džeke i društva.