VN Australije: Hamilton najbrži u kvalifikacijama

Britanac Lewis Hamilton u McLarenu osvojio  je najbolje startno mjesto za sutrašnju Veliku nagradu Australije, prvu utrku nove sezone Svjetskog prvenstva Formule 1 koja se vozi u Melbourneu. Hamilton je u posljednjem krugu kvalifikacija slavio s 0,152 sekunde bržim vremenom od svog momčadskog kolege i sunarodnjaka Jensona Buttona.

Najveće iznenađenje prvih ovosezonskih kvalifikacija priredio je Francuz Romain Grosjean u Lotusu, koji je izborio treće startno mjesto sa zaostatkom od 0,380 sekundi. Iz drugog startnog reda krenut će i Nijemac Michael Schumacher u Mercedesu (+0,414).

Branitelj naslova svjetskog prvaka Nijemac Sebastian Vettel u Red Bullu osvojio je tek šesto mjesto (+0,746). Razočarala su oba vozača Ferrarija, koji nisu izborili završni krug kvalifiakcija. Španac Fernando Alonso osvojio je tek 12. mjesto, a Brazilac Felipe Massa 16.

Utrka je na rasporedu u nedjelju u 7.00 sati po srednjoevropskom vremenu.