Zrinjski nastavlja evropski put, Velež i Tuzla City se okreću domaćim takmičenjima

Zrinjski je ostao jedini bh. predstavnik u evropskim takmičenjima, dok su Velež i Tuzla City, večeras eliminisani i završili su svoj evropski put.

Zrinjski je u revanš susretu sa 3:2 savladao ekipu Tirane i tako sa ukupnih 4:2 obezbijedio prolaz u narednu rundu kvalifikacija.

Janković je u 25. minuti doveo domaće u vodstvo, da bi 11 minuta kasnije i Tičinović postigao pogodak. Na otvaranju drugog dijela Ismajlgeci je postigao pogodak za Tiranu. Deset minuta prije kraja susreta Čuže je savladao golmana Tirane, da bi tri minute kasnije Xhixha smanjio na 3:2, ali više od toga Albanci nisu mogli.

Zrinjski u trećem pretkolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu igra protiv Tobola iz Kazahstana.

AZ Alkmaar je bio ubjedljiv na gostovanju na Grbavici i ostvario pobjedu rezultatom 4:0, te se sa ukupnih 5:0 plasirao u narednu rundu.

Velež je i na gostovanju na Malti kod Hamrun Spartansa upisao poraz rezultatom 1:0, te sa ukupnih 2:0 za predstavnika Malte napustio ovogodišnje takmičenje.