Zrinjski s ukupnih 6:0 prošao u drugo pretkolo Europske lige

Zrinjski je uzvratnom susretu kvalifikacija za Europsku ligu s 3:0 bio bolji od makedonskog predstavnika, Akademije Pandev, te je s ukupnih 6:0 prošao u sljedeću rundu tog natjecanja.

Iako je u prvom poluvremenu napadač Zrinjskog Ivan Lendrić dva puta tresao mrežu gostiju na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 0:0. U oba navrata gol nije priznat. U 29. minuti sudac je procijenio da je Lendrić napravio prekršaj nad golmanom, a u 37. napadač Zrinjskog bio je u zaleđu.

Dobru šansu imao je i Edin Rustemović u 31. minuti iz slobodnog udarca. Odlično je šutirao s ruba kaznenog udarca, ali njegov pokušaj krajnjim naporom obranio je vratar Marko Alchevski.

Na drugoj strani u 25. minuti pokušao je Tomislav Iliev, osam minuta kasnije Dime Dimov, a domaći vratar Ivan Brkić bio je na pravom mjestu i bez većih problema zaustavio oba pokušaja.

Na poluvremenu za Zrinjski je u igru ušao Miljan Govedarica, a to će se vrlo brzo pokazati presudnim. Krilni igrač Zrinjskog u 50. minuti promiješao je makedonski obranu, prošao po lijevoj strani i dao povratni pas prema Siniši Mandiću koji je sa šest-sedam metara pogodio za vodstvo “Plemića”.

Govedarica je u 79. minuti uz asistenciju upisao i gol, nakon što je s desetak metara iskosa pogodio suprotnu stranu gostujućeg gola.

U drugoj minuti sudačkog dodatka Renato Gojković najbolje se snašao nakon udarca iz kuta te pogodio za konačnih 3:0.

Pored tri postignuta gola domaći nogometaši imali su još nekoliko solidnih prilika, dok su gosti uglavnom prijetili udarcima s distance, ali bez puno uspjeha.

Nakon 180 odigranih minuta Zrinjski je pokazao da je puno bolja momčad te zasluženo ide u sljedeće pretkolo Europske lige gdje ga već za sedam dana čeka Utrecht. Prva utakmicu igra se u Nizozemskoj, a uzvrat je 1. kolovoza u Mostaru.

Lana Pudar i Nemanja Bilbija najbolji sportisti Mostara

Plivačica Lana Pudar i nogometaš Nemanja Bilbija proglašeni su...

Goran Ivanišević nije više trener Novaku Đokoviću

Skoro petogodišnja saradnja Novaka Đokovića i Gorana Ivaniševića završena...

Poljska nakon penala savladala Vels i postala posljednji učesnik Eura 2024

Nakon što su Gruzijci boljim izvođenjem penala savladali Grke...

Sjajan nastup plivačkih reprezentativaca BiH u Beogradu

U organizaciji Plivačkog savezu Srbije na bazenu "Milan gale...

Historijska vožnja Elvedine Muzaferije: Prva skijašica na završnom finalu spusta u Svjetskom kupu

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija okončala je fenomenalnu sezonu...