Belgija nadoknadila 0:2 i eliminisala Japan golom u zadnjim sekundama

Nogometna reprezentacija Belgije je u osmini finala Svjetskog prvenstva u Rusiji na “Rostov Areni” nakon preokreta savladala Japan rezultatom 3:2.

Obje ekipe su imale po nekoliko solidnih prilika u prvom poluvremenu, ali se na odmor ipak otišlo bez golova.

Japan je u 48. minuti golom Genkija Haraguchija iznenadio favorizirane Belgijance. Samo četiri minute kasnije Japanci su već vodili s visokih 2:0 pogotkom Takashija Inuija.

Ipak, Belgijanci su se u 69. minuti golom Jana Vertonghena vratili u igru. Samo pet minuta kasnije preko Marouanea Fellainija uspjeli su poravnati na 2:2.

Kada su svi očekivali kraj meča, i moguće produžetke, Nacer Chadli je u četvrtoj minuti sudijske nadoknade donio veliku pobjedu Belgiji i plasman u četvrtfinale Mundijala, javlja Anadolu Agency (AA).

Belgija će u četvrtfinalu SP-a igrati protiv Brazila, koji je ranije danas s 2:0 izbacio Meksiko.