Reprezentacija Francuske u osminu finala ide kao prvoplasirana, Danska s drugog mjesta

Reprezentacija Francuske je iz grupe “C” na Svjetskom prvenstvu u Rusiji u osminu finala prošla kao prvoplasirana ekipa, dok Danska dalje ide s druge pozicije.

Francuska i Danska su u utakmici 3. kola na stadionu “Luzhniki” u Moskvi igrali bez golova 0:0, čime su Francuzi osvojili prvo mjesto u grupi.

Danska je ovim remijem izborila drugo mjesto i susret osmine finala, najvjerovatnije protiv reprezentacije Hrvatske.

U drugom meču iste grupe, selekcija Perua je na “Olimpiyskiy Stadion Fisht” u Sočiju rezultatom 2:0 slavila protiv Australije. Golove za Peru su postigli Carrillo u 18. i Guerrero u 50. minuti meča.

Nakon posljednjeg odigranog kola, prvo mjesto u grupi je zazuela Francuska sa 7 bodova, druga je Danska sa 5, Peru je osvojio 3 boda, a Australija samo jedan bod, javlja Anadolu Agency (AA).

Večeras od 20. sati u okviru 3. kola grupe “D” Island igra protiv Hrvatske, dok se u drugom meču sastaju Nigerija i Argentina.

Hrvatska, koja je već osigurala plasman u osminu finala, trenutno je prva sa 6 bodova, a prate je Nigerija sa 3, Island s jednim, koliko ima i Argentina.