Svjetsko prvenstvo 2018.: Švajcarska savladala Srbiju rezultatom 2:1

Reprezentacija Švajcarske pobedila je večeras Srbiju u meču drugog kola Grupe “E” na Svetskom prvenstvu u fudbalu u Rusiju rezultatom 2:1.

Gol za reprezentaciju Srbije u petom minutu na stadionu u Kalinjingrad postigao je Aleksandar Mitrović i to šutom posle centaršuta Dušana Tadića.

U 14. minutu probao je opet Mitrović, ali je lopta otišla preko gola.

Veliku šansu imala je Švajcarska u 30. minutu, ali je pokušaj odbranio srpski golman Vladimir Stojković.

Fudbaleri Srbije do poluvremena dobili su tri žuta kartona.

Reprezentacija Švajcarske izjednačila je golom koji je postigao Granat Xhaka u 52. minutu.

U 67. minutu, Srbija je imala šansu, ali Marko Dmitrović nije spremno dočekao pokušaj sa levog krila Aleksandra Kolarova.

U 82. minutu na gol je šutirao Breel Embolo, ali je srbijanski golman Stojković sprečio vodstvo Švajcarske.

Srbija je u 87. minutu izborila udarac iz ugla, ali je sudija svirao faul Mitroviću u napadu, javlja Anadolu Agency (AA).

Ipak, u 90. minutu Švajcarska je povela golom Xherdana Shaqirija, pa je utakmica završena rezultatom 2:1 za njih.

Utakmicu u Rusiji sudio je Feliks Brih iz Nemačke, a bilo je više od 35.000 gledalaca na stadionu.

Sledeću utakmicu Srbija igra sa Brazilom i mora da pobedi za dalji plasman, ili da Švajcarska igra nerešeno sa Kostarikom.